"It’s enough for me to be sure that you and I exist at this moment."
Gabriel García Márquez, One Hundred Years of Solitude (via merulae)

Nje djale aty jashte eshte i destinuar te jete dashuria e jetes tende, shoku yt me i mire, shpirti yt binjak, i vetmi te cilit do i tregosh enderrat e tua.Do te ti heq floket nga syte, dhe do te te dergoj lule atehere kur do e pritesh me se paku.Do te te shikoj ty ndersa shikoni nje film edhe nese ka paguar 8 dollar per ta pare dhe ai. Do te te telefonoj per te te thene ‘Naten e mire’ o ndoshta vetem sepse i mungon.Do te te shikoj ne sy dhe do te te thote qe je vajza me e bukur ne bote dhe per te paren here ne jeten tende, ti do besosh. - Nicholas Sparks

monsieurwintour:

Lindsey Wixson & Daphne Groeneveld  “Scene on the Street” | W Magazine | August 2011
urban-prada:

Fashion, celebs, and cute boys. X
512